חזון ומידע כללי

מכון דרך הוקם על ידי תמי רוזן, מטפלת קלינית בנוער ומבוגרים, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וקרימינולוגיה מאוניברסיטת בר אילן ותואר שני MSW בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת ת"א, ותעודת הנחיית קבוצות מאוניברסיטת תל אביב.

לאורך השנים התחלתי לצבור ניסיון קליני דרך טיפול בנוער ומבוגרים במקומות כמו המרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בת"א, בי"ח גהה, מחלקת הפרעות אכילה מבוגרים בשיבא, הפרעות אכילה ילדים ג' בשיבא וכן בעבודות ניהוליות בתחום בריאות הנפש בקהילה – ניהול דיור מוגן בעמותת אנוש, ניהול מפעל מוגן באגודה לבריאות הציבור, וניהול איזורי של תעסוקה נתמכת בצ'יימס ישראל.

עם השנים צברתי ניסיון ולמדתי עוד גישות וכלים קליניים חדשים לשימוש בקליניקה עבור המטופלים שלי כגון חשיפה מתמשכת P.E, DBT, ACT, FAP, מיינדפולנס ובודהיזם שמאפשרים לנו בחדר הטיפולים גמישות פסיכולוגית, חקירה והתפתחות תוך דיוק של צרכי המטופל ויכולת להתאים את החליפה הטיפולית לאדם שמולי.

מכון דרך – מנגישים טיפול נפשי בקהילה

מכון דרך הוקם מתוך רצון להנגיש טיפול נפשי בקהילה באופן ששם דגש על אינטימיות ומרחב היחסים הטיפוליים, מומחיות, ידע המתבסס על הגישות הטיפוליות והכלים הקליניים החדשניים והמועילים בפסיכותרפיה, והתאמת התהליך הטיפולי לצרכים המשתנים של המטופל.

השינויים הרבים שחלים בתקופה הנוכחית מאפשרים לי להבין כמה חשוב לדעת לעצור במהלך הדרך ולשים לב מה הצרכים שלנו שוב פעם מחדש, ולבדוק האם אנחנו במסלול הנכון. מכון דרך מאפשר לעבוד על הקשיים והמטרות שלנו, מתוך בדיקה חוזרת ונשנית של הצרכים כל פעם מחדש, למידה משותפת על המטפל והתנסות ותרגול בתוך מרחב חדר הטיפולים, ויצירת הברית הטיפולית.

אנחנו מאמינים בפיתוח גמישות פסיכולוגית, ביכולת להבין, להכיר ולזהות מה קורה לנו, מה מניע אותנו קדימה ומה מעכב אותנו בדרך שלנו. אנחנו מנסים להסתכל על חדר הטיפולים כמעין מגרש משחקים רגשי, שמאפשר לנו לחקור חוויות שונות מנקודת מבט סקרנית, אינטימית שמאפשרת התבוננות, תוקף עצמי וקבלה עצמית.

אנחנו רוצים לעודד את הלקוחות שלנו אותנטיות, מגע עם הרגע הנוכחי, חיבור לעצמם, ויכולת להכיל ולקבל את עצמם, ולצעוד לקראת שינוי של הרגלים ודפוסים שאינם מטיבים. במכון דרך אנחנו פועלים תמיד בשקיפות מלאה, במטרה לאפשר לכם לקבל כלים חדשים כדי להרגיש שאתם מסוגלים להתמודד עם הסערות החיצוניות והפנימיות, וללכת בדרך גם בלעדינו.

"האני מאמין" שלנו נשען על יצירת הקשר הטיפולי במטרה לבסס אינטימיות, אמון, אותנטיות ומרחב לחקירה וביטוי אישי, על יצירת גמישות פסיכולוגית שמאפשרת התאמה של תהליך הטיפול למה שקורה תוך כדי תנועה, ועל יצירתיות קלינית שמאפשרת לנו לעבור גם מכשולים ועיכובים בטיפול. המטפלים שלנו מקבלים ועוברים הכשרות והדרכות מקצועיות בכדי שיוכלו להיות מעודכנים כל הזמן ולהרחיב את תיק הכלים המקצועי שלהם עבורכם, הלקוחות שלנו.

מכון דרך נוסד בכדי להוות את חוד החנית של הטיפולים הקליניים החדשים והיעילים בפסיכותרפיה, ולהנגיש אותם למי שמעוניין בטיפול נפשי.

כחלק מהמטרות שלנו אנחנו רוצים לאפשר טיפול נפשי איכותי ומקצועי, ממוקד צרכים לעוד לקוחות בעוד אזורים בארץ, ובהתאם לכך להרחיב את הקליניקות שלנו ולהגיע גם לפריפריה, וגם לאפשר טיפולים אונליין בזום. במקביל לכך אנחנו שואפים כל הזמן להתפתח ולהרחיב את הידע והניסיון שלנו – עבור קהל לקוחותינו, במטרה להתאים את עצמינו לצרכים המשתנים תוך כדי תהליך טיפולי.

שנת 2020, הסגרים והקורונה הותירו את רובינו בחוסר ודאות וחוסר אונים. במכון שלנו אנחנו מעוניינים לעשות מהלימון לימונדה ולאפשר לקחת את התקופה המורכבת הזאת, לכיוון של צמיחה ושינוי. המטפלים שלנו בעלי ניסיון ומומחיות, מעוניינים לייצר תהליכי טיפול יעילים, ממוקדי צרכים, משתנים בהתאם.

% 0
מקצועיות ויעילות
0 +
שנות ניסיון בטיפול
0 +
שעות טיפול בחדר
0
פרשנויות למילה אינטימיות

שאלות ותשובות

לוחות זמנים ומיקום

לוחות זמנים ומיקום

הקליניקה המרכזית הינה בצפון ת"א בקהילת סלוניקי 9 ת"א. ישנם קליניקות נוספות ברחבי הארץ בהתאם לאיזור המגורים. מוזמנים לבדוק איתנו טלפונית.

כמובן. הרבה חניה באפור וכחול לבן. וגם בקליניקה המרכזית יש חניון מוזל של אחוזת החוף -בכתובת פנחס רוזן 51 ת"א.

ניתן להגיע באוטובוס, או לרדת בתחנת רכבת האוניברסיטה- ולאחר מכן לקחת אוטובוס/ שירות באבל של חברת דן.

אנו משתדלים לעבוד בזמינות גבוהה בהתאם לצרכי הלקוחות. בכדי שנתאם פגישה יש למלא פרטים באתר ולאחר שיחת טלפון ראשונית נוכל לתאם פגישה לימים הקרובים לאחר השיחה.

50 דק' לטיפול פרטני. במקרים של טיפול משפחתי או זוגי, או מקרים מיוחדים הפגישות עשויות להיות ארוכות יותר.

לוחות זמנים ומיקום

כסף ותשלום

המחיר הולך לפי סדרות טיפול שמותאמות אישית בהתאם לצורך והקושי שלכם ע"י המטפל/ת שלכם.

ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או מזומן. לא מקבלים צ'קים.

התשלום מתבצע מבעוד מועד עבור כל סדרת הטיפול, וניתן לחלוקה לתשלומים בהתאם לכמות הטיפולים בסדרה.

לא, אנחנו גם לא מתיימרים להיות הכי זולים. אבל אנחנו הוגנים בתמחור שלנו בהתאם לסדרות הטיפול.

לאחר סיום סדרת טיפולים, ניתן להתייעץ איתנו ולבקש לשלם עבור פגישת טיפול אחת כל פעם בנפרד. יש להסדיר את התשלום טרם הפגישה עם המטפל/ת.

אנו מעוניינים להעניק ללקוחות שלנו את השירות הטוב ביותר, ועל כן אנו מעוניינים לייצר מחויבות והתמסרות לתהליך טיפול. זאת לא גלולת קסם, והתחייבות למספר פגישות תאפשר להיווכח בתוצאות הטיפול.

אין בעיה, כל עוד הביטול נעשה עד 24 שעות מזמן הפגישה עם המטפל, תוכלו לקבל החזר על כל הכסף שנותר בסדרה.

שינוי או ביטול הפגישה אפשרי בהחלט עד 24 שעות ממועד הפגישה עם המטפל. לאחר מכן הביטול בעלות של פגישת טיפול.

המחיר לפגישה זול יותר, אתם לא מתעסקים עם תשלום שבועי או חודשי למטפל, והמחויבות הרגשית לתהליך הטיפול- גדולה יותר. כמו כן אנו מעוניינים להקל על המטפלים שלנו ולמקד הזמן של הטיפול בכם ולא בענייני תשלום שגוזלים זמן רב ויקר.

לוחות זמנים ומיקום

מצבים חוקיים ואתיים

כחלק מהאתיקה המקצועית של כל המטפלים שלנו, אנו מחויבים לפעול במקרה של סכנה לחייך או במידה ומצבך הנפשי עשוי לפגוע במישהו אחר. חובת הדיווח תעשה בתיאום מולך אך ישנה חובה חוקית לדווח לפסיכיאטר מחוזי.

על פי חוק להורים של הקטין יש זכות לשוחח ולדון עם המטפל כדי לקבל מידע אודות הילד. עם זאת אנו ממליצים לפנות למטפל/ת עצמה בכדי לבדוק כיצד ניתן לשמור על פרטיות הקטין במקביל לזכות ההורים.

כרגע לא. ישנה חשיבות רבה ליצירת הכרות ואינטימיות בטיפול על ידי הגעה סדירה לטיפולים אחת לשבוע.

מומחיות המטפלים

מילוי הפרטים באתר ופירוט של הקושי והתסמינים מהם אתם סובלים, יסייע להתאים מבעוד מועד את איש המקצוע בעל הניסיון והידע לקושי הנפשי שלך.

במקרים מסוימים כן. ייתכן ובפגישה הראשונה המידע הנוסף יסייע להתאים ולדייק את המטפל/ת לצרכים שלך.

בהחלט כן. אנו ממליצים להשאיר פרטים ולפרט על הקושי הנפשי שלכם בכדי שנוכל לחזור אליכם ולבדוק אם נוכל להתאים לכם מטפל קליני בעל ניסיון וידע ספציפי לקושי זה.

כן, במידה ויש לכם קושי נפשי שאינו בתחום המומחיות של המטפלים שלנו כעת, אנו מבטיחים להמליץ על גורמי טיפול אחרים שמומחים ויוכלו לטפל בכם. לא נשאיר אתכם לבד בכל מקרה.

לוחות זמנים ומיקום

התנהלות בטיפול

חוזה טיפול הינו חוזה בו המטפל/ת והמטופל/ת חותמים על מסמך בו מפורטים ההתחייבויות של שניכם. הוא נועד בעיקר כדי להסביר ולייצר מחויבות רגשית של 2 הצדדים להשקיע בתהליך הטיפול, וכדי להסביר את התפקידים של כל אחד מהצדדים בטיפול.

לא. זה מסמך שנהוג לתת בתחילת טיפול כדי שהן המטפל והן המטופל יהיו מגויסים לתהליך הטיפול.

זאת המלצה חמה. אתם מוזמנים לשוחח עם המטפל/ת על כל שאלה או קושי במסמך הזה, כדי שתוכלו להרגיש מסופקים ורגועים.

לאחר קביעת הפגישה הראשונה איתנו, ההתנהלות כולה מתנהלת מול המטפל/ת כולל מועד קביעת הפגישות.

בהחלט. כחלק מקביעת תהליך הטיפול, תקבעו שעה ויום קבועים, שבמידת הצורך ובתיאום מראש- עשוי להשתנות.

בהתאם לסוג הטיפול- כן. חלק מהטיפול ממשיך לקרות בין הפגישות, ועל כן מזמינים אתכם לדבר ולתאם זאת מול המטפל/ת.

אנו ממליצים שלא לאחר לפגישות. במידה ונתקעתם בדרך, דברו עם המטפל/ת שלכם ונצלו את הזמן שנותר לפגישה.

בהחלט. דברו איתנו ונתאים לכם מטפל/ת בזום כדי שתוכלו להיפגש.

ייתכן שתקבלו ש.ב לתרגול בבית, על ידי המטפל/ת שלכם, כל זאת בהתאם לצרכים והקשיים שלכם. במידה וש.ב. מקשים עליכם אנו ממליצים לשוחח עם המטפל/ת על כך.

לוחות זמנים ומיקום